Ważne info PJ2018

W dniach od 29 lipca do 5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą już po raz 19 odbędzie się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystanek Jezus”.

 

Skąd przyjeżdżają ewangelizatorzy i ilu z nich zadeklarowało swój udział w tegorocznym PJ?

Nasi przyjaciele przyjadą nie tylko z Polski, ale też z Anglii, Szkocji, Francji, Austrii, Niemiec, Malezji i Słowenii. Na PJ zapisało się 550 młodych, gotowych dawać świadectwo swej wiary.

 

Kto poprowadzi rekolekcje dla ewangelizatorów?

Przez pierwsze 3 dni ewangelizatorzy wezmą udział w rekolekcjach, które poprowadzi metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś – przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Z wielką radością wyczekujemy Pasterza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej bp. Tadeusza Lityńskiego, który będzie z nami na rozpoczęciu Przystanku Jezus w niedzielę 29 lipca o g. 19.00 w namiocie tuż przy Woodstocku oraz inicjatora i duchowego ojca Przystanku Jezus bp. Edwarda Dajczaka – ordynariusza diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

 

Ewangelizacja przez muzykę

Na tegorocznym PJ będziemy gościć znane zespoły i wokalistów. Te gwiazdy dużego formatu, nie dadzą koncertów, ale coś o wiele lepszego. Nasi artyści użyją swego talentu, aby dzięki muzyce poprowadzić wielką, artystyczną ewangelizację. Swoimi umiejętnościami muzycznymi i wokalnymi podzielą się z nami zespoły i soliści:

  •     Panny Wyklęte
  •     Maleo Reggae Rockers
  •     TAU
  •     Fish Eclectic
  •     Contra Mundum
  •     Propaganda Dei
  •     Adam Bubik
  •     Pancerne Ryby
  •     Nieboskłonni
  •     ICE Worship Team

Dla młodzieży będzie to też ciekawe doświadczenie spotkania z chrześcijańskimi twórcami. Po wspólnym śpiewaniu i modlitwie w namiocie głównym, w mniejszych namiotach odbywać się będą kameralne spotkania z artystami. Młodzi ludzie będą mogli z nimi porozmawiać, pomodlić się, ale też opowiedzieć im swoją historii.

 

Czy tegorocznemu PJ będzie towarzyszyło jakieś szczególne hasło?

Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus!” (Ga 5, 1) i będzie miało dwa wymiary. Oprócz religijnego, podkreślony będzie także wymiar patriotyczny przy okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na Przystanek Jezus zaproszone zostały takie formacje muzyczne jak „Panny Wyklęte” oraz „Contra Mundum”, żeby zaakcentować aspekt patriotyczny. Podczas festiwalu przypadnie też kolejna rocznica Powstania Warszawskiego i dlatego uczestnicy PJ w godzinie „W” uroczyście oddadzą hołd poległym.

 

Jak będzie wyglądał program tegorocznego PJ 2018?

Jak co roku Przystanek Jezus będzie podzielony na dwie główne części. Najpierw kilka dni rekolekcyjnych będzie przygotowywało nas do ewangelizacji. Następne dni to już ewangelizacja i towarzyszenie młodym przyjeżdżającym na Pol’and’Rock Festival.

Cała nasza baza noclegowa i logistyczna będzie zlokalizowana od samego początku tuż przy polu Woodstocku. Stawiamy tam wielki namiot (zobacz www.wielkinamiot.pl ), mieszczący aż 5 000 osób, w którym odbędą się nasze spotkania, celebracje liturgiczne, rekolekcje dla ewangelizatorów, a także ewangelizacja przez muzykę, filmy oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy jeszcze bardziej do dyspozycji osób, które będą szukały u nas przeżyć duchowych, odpoczynku, modlitwy, rozmowy z ewangelizatorami, dobrej muzyki i filmu. W tym także będzie wyrażało się nasze TOWARZYSZENIE im.

 

Zapraszam na Przystanek Jezus

Mateusz Buczma

Rzecznik PJ

tel. 602 531 261

 

www.PrzystanekJezus.pl

https://facebook.com/PrzystanekJezus/