Idea PJ 2021

IDEA 21. EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ INICJATYWY EWANGELIZACYJNEJ

PRZYSTANEK JEZUS

 

Jako młodzi chrześcijanie chcemy, odpowiadając na zaproszenie pp. Franciszka i kontynuując dzieło prowadzone dotąd przez śp. ks. Artura Godnarskiego, towarzyszyć młodym w ich wędrówce wiary i niewiary i dlatego pragniemy stworzyć dla nich przestrzeń spotkania z  ewangelizatorami Przystanku Jezus podczas Festiwalu Pol’and’Rock, by mogli usłyszeć przesłanie Dobrej Nowiny.

Czas trwającej pandemii spowodował w społeczeństwie duże zmiany, które nie ominęły także pokolenia ludzi młodych. Wielu z nich od długiego czasu nie uczestniczyło w praktykach religijnych, nie przystępowało do sakramentów, a podczas izolacji nie miało możliwości bezpośredniego kontaktu ze świadkami wiary. Z  drugiej strony większe niż wcześniej poczucie wyizolowania i samotności, problemy z depresją i zaburzenia emocjonalne wydają się być dobrą okazją, by opowiedzieć im o Jezusie i Jego odnawiającej miłości, która może przywrócić trwałą nadzieję i radość w zmiennych i niepewnych okolicznościach życia.

W minionych latach grupa kilkuset ewangelizatorów dawała świadectwo o Chrystusie Zmartwychwstałym na polach Woodstockowych. Mogliśmy dzięki temu usłyszeć wiele pięknych świadectw działania Boga w życiu młodych ludzi i widzieć konkretne owoce dzielenia się Ewangelią z osobami, które zatraciły łaskę żywej wiary, bądź nigdy osobiście nie spotkały Jezusa. W tym roku, współpracując z parafią Księży Chrystusowców w Płotach (archidiecezja szczecińsko-kamieńska), chcemy kontynuować to doświadczenie, by nie utracić zapału.

Przystanek Jezus jest objęty patronatem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

Organizatorem Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus jest Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej EwangelizacjiWspólnota św. Tymoteusza z siedzibą w Porszewicach w Archidiecezji Łódzkiej.