Ważne info PJ2017

W dniach od 30 lipca do 6 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą już po raz 18 odbędzie się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystanek Jezus”.

 

Skąd przyjeżdżają ewangelizatorzy i ilu z nich zadeklarowało swój udział w tegorocznym PJ.
Nasi przyjaciele przyjadą nie tylko z Polski, ale i Anglii, Słowacji, Czech, Niemiec, Ukrainy, Francji, USA, Filipin i Pakistanu Na PJ zapisało się 500 młodych współpracowników gotowych dawać świadectwo swej wiary.

 

Kto poprowadzi rekolekcje dla ewangelizatorów?
Z wielką radością wyczekujemy Pasterza Diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego. Już samo rozpoczęcie XVIII Przystanku Jezus w niedzielę 30 lipca o g. 19.00 odbędzie się w namiocie tuż przy Woodstocku właśnie z udziałem biskupa Tadeusza Lityńskiego, ordynariusza zielonogórsko-gorzowskiego oraz biskupa Edwarda Dajczaka, ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego, który w tym roku poprowadzi rekolekcje dla ewangelizatorów. Trzecim biskupem będzie bp Grzegorz Ryś, który ponownie odpowiedział na nasze serdeczne zaproszenie. Jednak to jeszcze nie koniec. Odwiedzi nas również bp Wiesław Lechowicz – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej. Młodzież obu Przystanków będzie mogła spotkać się z biskupem Lechowiczem we środę, wieczorem pod dużym namiotem.

 

Ewangelizacja przez muzykę
Na tegorocznym PJ będziemy gościć niesamowite zespoły i wokalistów. Te gwiazdy dużego formatu, nie dadzą koncertów, ale coś o wiele lepszego. Nasi artyści użyją swego talentu, aby dzięki muzyce poprowadzić wielką, artystyczną ewangelizację. Swoimi umiejętnościami muzycznymi i wokalnymi podzielą się z nami zespoły i soliści:
Wild Magnolia (USA)
Cor ad Cor (Anglia)
2 Tm 2, 3
Propaganda Dei
Cześć
Bęsiu/Rymcerze
Matula
Arkadio
Sławek Szymański
TAU
Pancerne Ryby
Jadah
Malchus
Zespół Przystanek Jezus

 

Ewangelizacja przez film
Pod naszym wielkim namiotem, na dużym ekranie odbędzie się premiera amerykańskiego filmu:„Outcasts -Szare Anioły”. Zorganizujemy też specjalne spotkanie z reżyserem. Josephem Campo
Inny film, który będzie można obejrzeć wieczorami na dużym ekranie to:
Czarne Lustro – Nosedive” reż. Charli Brooker (Anglia)

 

Czy tegorocznemu PJ będzie towarzyszyło jakieś szczególne hasło?
Myśląc o haśle i temacie przewodnim tegorocznego Przystanku Jezus, wybraliśmy bardzo ważny temat dotyczący TOWARZYSZENIA młodym ludziom, do którego od pewnego czasu usilnie namawia pp. Franciszek. Jako Wspólnota św. Tymoteusza podczas ewangelizacyjnej posługi widzimy, że młodzi są w Kościele osamotnieni. Dlatego chcemy wskazać na Jezusa, który mówi do nich: „Ja JESTEM Z WAMI przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20) i nigdy nie pozostawia ich samych. Jezus bardzo liczy na młodych.
Patronem tegorocznego Przystanku Jezus jest św. Brat Albert Chmielowski, który będzie wraz z nami w znaku relikwii.

 

Jak będzie wyglądał program tegorocznego PJ 2017? Co należy do stałych jego elementów i czy w tym roku znajdą się w nim punkty wyróżniające go na tle poprzednich edycji?

Zwykle Przystanek Jezus dzielił się na dwie główne części. Najpierw kilka dni formacyjnych w parafialnej bazie przygotowywało nas do ewangelizacji. To były swoiste rekolekcje. Następnie przechodziliśmy na Pole Woodstocku, otwieraliśmy tam drugą bazę i już na miejscu w różnych formach ukazywaliśmy Pana Jezusa tamtejszej młodzieży. W tym roku Przystanek Jezus będzie wyraźnie inny niż w latach ubiegłych. Ewangelizatorzy nie będą mieszkali jak dotychczas przy kościele parafialnym w Kostrzynie, ale cała nasza baza noclegowa i logistyczna będzie zlokalizowana od samego początku tuż przy polu Woodstocku. Właśnie stawiamy tam wielki namiot (zobacz www.wielkinamiot.pl ), mieszczący aż 5 000 osób, w którym odbędą się nasze spotkania, celebracje liturgiczne, rekolekcje dla ewangelizatorów, a także ewangelizacja przez muzykę, filmy oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy jeszcze bardziej do dyspozycji osób, które będą szukały u nas przeżyć duchowych, odpoczynku, modlitwy, rozmowy z ewangelizatorami, dobrej muzyki i filmu. W tym także będzie wyrażało się nasze TOWARZYSZENIE im.

 

Zapraszam na Przystanek Jezus
Robert Kościuszko
Rzecznik PJ
tel. 663 22 44 66

www.PrzystanekJezus.pl
https://facebook.com/PrzystanekJezus/

Zapisz się na nasz NEWSLETTER

Zgadzam się na przetwarzanie danych w celu zapisania do newslettera i otrzymywania wiadomości e-mail.

Administratorem Danych są podmioty należące do Grupy Tymoteusz:
Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza
(ul. Kresowa 258A, skr. poczt. 39; 66-620 Gubin; NIP: 926 14 34 191)

Fundacja Cogito Ergo Credo. (ul. Kresowa 258A, skr. poczt. 39; 66-620 Gubin; NIP 926 167 12 58)

free newsletter templates powered by FreshMail