Z wielu stron Polski zjechaliśmy się na kilka dni, by wspólnie przeżyć doświadczenie pochylania się nad Słowem Bożym i odkrywania tajemnic, sekretów „co to znaczy być uczniem Jezusa?”.

dsc_0293

Wydawałoby się wręcz nieprawdopodobnym jak staliśmy się sobie bliscy poprzez tych kilka spędzonych razem dni. Sekretem tak głębokich relacji jest Jezus, który poprzez swoje Słowo i obecność daje przepiękne doświadczenie przyjaźni, która nie przemija.

Wspólne konferencje, czas dzielenia w małych grupach, wykonywane prace oraz zabawy, przesiadywanie do późna w nocy przy płonącym ogniu w kominku dsc_0260, rozmowy podczas spacerów, przesiadywanie przy stole podczas posiłków i niekończące się rozmowy, wspólny śpiew i opowiadanie dowcipów pośród nagłych wybuchów śmiechu i radości…

dsc_0273

Mieliśmy także czas na wizualizowanie tego co w naszych marzeniach i pragnieniach. Bardzo byliśmy tym wszystkim zaskoczeni i zachwyceni jak wielkie pokłady twórczości są w nas! Odkrywaliśmy także przepiękne zdolności manualne jakie posiadają niektórzy z nas. To także odkrywanie jak jesteśmy bardzo różni i obdarowani na różne sposoby.

Jedno jest pewne: spotykamy się kolejny raz podczas wakacyjnej Szkoły Nowej Ewangelizacji, której kalendarium jest już umieszczone na www.tymoteusz.org.pl gdzie można znaleźć aktualne terminy planowanych kursów. Kolejna impreza, to oczywiście „Przystanek Jezus 2009!”.

Dołącz do nas w formacji i ewangelizacji, jest tu miejsce i dla Ciebie!

ks. Artur Godnarski