Radość trwania Codzienne czytanie z Johnem Mainem

Taniej 25%
7.42
PLN
Radość trwania Codzienne czytanie z Johnem Mainem
  • promocja
in_stock
Dostępność
dostępny
Wysyłka w
6 dni roboczych
Zyskujesz 0 pkt [?]
Cena: 7,42 zł 9,90 zł
Cena netto: 7,07 zł
Cena w innych sklepach: 9,90 zł
szt
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

9788389289506

Producent:
Salwator
John Main był jednym z największych mistrzów duchowych i współczesnych myślicieli chrześcijańskich, których nauczanie rozszerza się po całym świecie do dnia dzisiejszego. Ta książka korzysta z jego najlepszych dzieł, w celu zaprezentowania sedna jego nauczania, w sposób, który otworzy przed czytelnikiem nowe możliwości. Istotą jego misji jest uświadomienie współczesnemu człowiekowi obecności ducha w nim samym. Kiedyś powiedział: „Wraz z osłabieniem religijności naszego społeczeństwa wzrasta jego zapotrzebowanie na to, co prawdziwie duchowe”. Wielkim osiągnięciem jego twórczości jest wyjście naprzeciw tej potrzebie. „Radość trwania” jest książką do wielokrotnego czytania, taką, którą warto mieć pod ręką, nie czyniąc z niej sposobu na ucieczkę od wymogów współczesnego życia, ale traktując jako źródło wiedzy o tym, jak radzić sobie z tymi wyzwaniami z chrześcijańską nadzieją. „Miej świadomość płynącą z własnego serca, z własnego doświadczenia, że zostałeś stworzony do nieskończonego rozwoju ducha. Każdy akt wiary jest krokiem do nieskończonego rozprzestrzeniania się Boga”.


Ojciec John Main OSB (1926-82), uważany jest dziś za jeden z największych autorytetów duchowych XX wieku. Wymieniany jest w jednym szeregu obok Jean Maniera, H. Nouwena i Matki Teresy z Kalkuty - kontemplacyjna gałąź założonego przez nią zgromadzenia czerpie wiele z jego nauczania. Jego rodzice byli Irlandczykami. Studiował prawo. Służył w armii, był dziennikarzem, pracował w Brytyjskiej służbie jako tłumacz języka chińskiego. Podczas pobytu na Malajach poznał hinduskiego mnicha, który nauczył go praktyki medytacji. Mając 33 lata i zapewnioną karierę prawniczą wstąpił do benedyktynów w Londynie do Opactwa Ealing. Teologię studiował w Rzymie podczas II Soboru Watykańskiego. Uroczyste śluby monastyczne złożył i przyjął święcenia kapłańskie 1963 r. W tradycji Ojców Pustyni odkrył praktykę medytacji, przekazaną Zachodowi przez Jana Kasjana, mistrza św. Benedykta. Od tego czasu poświęcił się całkowicie nauczaniu medytacji chrześcijańskiej. W 1975 roku wraz z ojcem Laurencem Freemanem OSB założył istniejące do dziś Centrum Medytacji Chrześcijańskiej w Londynie a w 1997 klasztor benedyktyński w Montrealu, który zainspirował odnowę kontemplacyjną w Kościele. Zmarł w Montrealu w 1982 roku. John Main podkreślał, że kontemplacja nie jest zarezerwowana dla wąskiego grona wybranych, lecz każdy jest wybrany, aby nią podążać. W swym ostatnim publicznym wystąpieniu, na dwa miesiące przed śmiercią, w przeczuciu swojej śmierci, mówił do ludzi opiekujących się umierającymi o medytacji jako umieraniu dla tego, co ja i moje, dla naszego egoizmu i egotyzmu przypominając słowa Jezusa: “Kto straci swoje życie, ten je zachowa”. W swoim ostatnim wykładzie powiedział m. in: “Musimy przeżyć nasze życie w miłości. By nauczyć się kochać, musimy nauczyć się umierać dla samych siebie”.


Dane techniczne

Autor John Main OSB
Rok wydania 2004
Stron 88
Format miękka 105 x 155

Opinie o produkcie (0)


2016  © Katolicka księgarnia internetowa Przystanek Jezus - książki religijne i chrześcijańskie. Wszystkie prawa zastrzeżone

Loga i znaki towarowe są własnością ich poszczególnych właścicieli.


Projekt i wykonanie: marcinprojekt.com

Sklep internetowy Shoper.pl