Pierwsze jest Pierwsze

Ewangelizacja
19
PLN
Pierwsze jest Pierwsze
Pierwsze jest Pierwsze
in_stock
Dostępność
dostępny
Wysyłka w
6 dni roboczych
Zyskujesz 1 pkt [?]
Cena: 19,00 zł
Cena netto: 18,10 zł
Cena w innych sklepach: 19,00 zł
szt
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

9788394106300

Producent:
Pozostali

„Kerygmat jest zawsze doświadczeniem miłosierdzia Bożego – jest spotkaniem z Ojcem, który mnie kocha mimo. Kocha mnie z racji na to, że jestem – wbrew moim grzechom i niegodziwościom… To właśnie kerygmatyczne doświadczenie zbliża się do nas, jak ufamy, i to w wielkiej obfitości (!), wraz z nadchodzącym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Jeśli komukolwiek owa lektura pomoże w przeżyciu czy w przygotowaniu się na ten nadchodzący czas zbawienia – będę ogromnie szczęśliwy”

Ze Wstępu, bp Grzegorz Ryś

Nota wydawcy:

Publikacja bp. Grzegorza Rysia PIERWSZE jest PIERWSZE odzyskuje na nowo KERYGMAT. KERYGMAT rozbrzmiewa na kartach całej książki. Autor bowiem zbiera nas i gromadzi wokół stołu Słowa Bożego, by je objaśniać. Konfrontuje nas z żywym Słowem. Sam przyjął Słowo i je przekazuje. Z radością obwieszcza: Bóg nie tylko istnieje – Bóg zbawia! Odkrywa przed nami oblicze Ojca „poruszonego miłosierdziem”. Ogłasza Dobrą Nowinę tym, którzy są obciążeni, utrudzeni, przeciążeni i nie mają w sobie pokoju. Wskazuje na Tego, który sam pokrzepienia i odnawia. Pyta o stan naszego serca. Skłania do osobistych odpowiedzi. Czy mamy na to ochotę?

Nasza opinia:

Z góry się usprawiedliwiam i przepraszam za nadgorliwość, że ośmielam się opiniować książkę biskupa Grzegorza Rysia. Wszystko, co jest sygnowane jego nazwiskiem, obroni się samo, bez potrzeby apologii :) Niech mi będzie jednak wolno napisać, dlaczego przeczytałem tę książkę (dodam: jednym tchem, w dwadzieścia pięć minut).

Otóż tytułem tego dziełka są słowa: „Pierwsze jest pierwsze”. Nie spotkałem ich w książce. Ale też wiem, że pierwszym dla chrześcijanina jest Bóg, jest Jezus. A Jezusa jest pełno na kartach książki, i w słowie księdza biskupa – i to nie w znaczeniu przesytu, ale w znaczeniu ustawienia spraw tak jak się mają: pierwszy jest Jezus.

Jest to Jezus, który zbawia. Który bierze nasze jarzmo bycia niewypełnionym przez Boga i je nosi. I nakazuje – przyjść, wziąć jarzmo wiary, uczyć się od Niego.
Jezus, który uzdrawia. Który objawia się eunuchowi z Etiopii, a w nim każdemu kto czuje się wykluczony z Ludu Bożego. I nadaje mu godność.
Jezus, który wskrzesza. Który poruszony miłosierdziem bierze na siebie nasze zanieczyszczenie śmiercią i grzechem. I pociesza, ale wkrótce czyni coś znacznie większego – sam powstaje z martwych.

Niech tych kilkadziesiąt stronic pozwoli każdemu czytelnikowi poznać bliżej Jezusa i odkryć Jego obecność w Kościele, gdyż „jaki jest obraz Chrystusa, taki obraz Kościoła”. [PW]

Dane techniczne

Autor bp Grzegorz Ryś
Słowa kluczowe ewangelizacja, kerygmat, wezwanie do utrudzonych, dworzanin etiopski, młodzieniec z Nain
Stron 100
Oprawa miękka/broszurowa
Format 20x13 cm

Opinie o produkcie (0)


2016  © Katolicka księgarnia internetowa Przystanek Jezus - książki religijne i chrześcijańskie. Wszystkie prawa zastrzeżone

Loga i znaki towarowe są własnością ich poszczególnych właścicieli.


Projekt i wykonanie: marcinprojekt.com

Sklep internetowy Shoper.pl