Małe grupy świadome celu. Jak tworzyć zdrowe wspólnoty?

Nasze Wydawnictwo
34
PLN
Małe grupy świadome celu. Jak tworzyć zdrowe wspólnoty?
Małe grupy świadome celu. Jak tworzyć zdrowe wspólnoty? 3 4.87813
out_of_stock
Dostępność
chwilowy brak
Zyskujesz 3 pkt [?]
Cena: 34,00 zł
Cena netto: 32,38 zł
szt
Ocena:
(Ilość ocen: 16)
Kod produktu:

9788363739249

Producent:
Przystanek Jezus

 

Małe grupy są zdrowym sposobem na budowanie wspólnoty złożonej z uczniów, a nie uczestników. Ta praktyczna książka przeprowadzi cię poprzez pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć, opracowując strategię twojej małej grupy. Przedstawiony w niej uniwersalny proces może być zastosowany w każdej wspólnocie. Każdy rozdział kończy się listą pytań, które pomogą ci dokonać oceny twojej aktualnej sytuacji, odkryć pragnienia i postawić cele na przyszłość. Dzięki tej książce dowiesz się, jak być liderem, który formuje duchowo innych, oraz co zrobić, by więcej osób przyłączało się do małych grup.

 Opinie:


 „Jestem przekonany, że polskie wspólnoty mogą wiele zaczerpnąć z przedstawionego w tej książce imponującego modelu rozwoju małych grup, aby jeszcze skuteczniej docierać do zlaicyzowanego społeczeństwa z kerygmatem, czyli orędziem o zmartwychwstałym Jezusie. Polecam tę książkę każdemu, kto pragnie rozwijać w ramach swojej wspólnoty zdrowe i owocne małe grupy ewangelizacyjne.”

o. Krzysztof Czerwionka CR
Pasterz Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA (www.galilea.pl)
Dyrektor Biura Krajowego SESA Polska (http://www.nowaewangelizacja.eu)

 


 

„Książka „Małe grupy świadome celu”, napisana przez skutecznego duszpasterza małych grup, jednego z najbardziej wpływowych w świecie kościołów przełomu XX i XXI wieku, oparta na biblijnych zasadach i Chrystusowym wzorcu oraz okraszona osobistymi doświadczeniami i praktycznymi poradami, bez wątpienia przyczyni się do znajdowania polskich odpowiedzi na ważne pytanie: Jak tworzy się zdrowe wspólnoty? Przy czym nacisk musi być położony na „zdrowe”.
Jestem przekonany, że treść tej książki stanie się zaczynem duchowych przemian zarówno osobistego, jak i wspólnotowego życia naśladowców Chrystusa, i to bez względu na ich wyznanie czy kościelną przynależność.”

Pastor W. Andrzej Bajeński
Biskup Kościoła Chrystusowego w RP

 


 

„Podczas gdy my w Polsce nierzadko doświadczamy bolesnego procesu „kurczenia się Kościoła”, wiele młodych wspólnot protestanckich, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, przeżywa niezwykły wręcz rozwój. Byłoby dowodem pychy nie zapytać tych wspólnot o to, jak same postrzegają wzrost - jego przyczyny i drogi. Byłoby dowodem arogancji nie chcieć się uczyć tego, co Duch sprawia w Kościele, który jest jednym, choć podzielonym Ciałem Chrystusa. […]
Nie boję się więc zaprosić do lektury tej książki jako pozycji w najlepszym tego słowa
znaczeniu „katolickiej”. Cieszę się również z tego, że choćby w niewielkim, ale konkretnym
wymiarze próbujemy usuwać to zgorszenie i przeszkodę w procesie ewangelizacji jaką jest podział chrześcijan. Ekumenizm i ewangelizacja idą razem!”

bp Grzegorz Ryś
Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski
do spraw Nowej Ewangelizacji

 


 

O Autorze

Steve GladenSteve Gladen urodził się i wychował w Columbus, w stanie Ohio. Uczęszczał do Evangel University w Springfield, gdzie uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie studiów biblijnych z elementami greki i filozofii. Następnie przeprowadził się do Pasadeny, w Californi, i ukończył Fuller Theological Seminarym, gdzie uzyskał tytuł magistra teologii ze specjalizacją w doradztwie duszpasterskim.
Pod koniec studiów magisterskich Steve otrzymał propozycję stażu w lokalnym kościele w San Fernando Valley i tak w 1982 roku rozpoczęła się jego praca pastora. Zainspirowany modelem małych grup, o którym uczył się w seminarium, Steve zaczął zauważać, jak wielką rolę odgrywają małe grupy w jednoczeniu osób w kościele oraz w procesie kształtowania uczniów. Podczas swojej służby i pracy w kościołach o różnej denominacji Steve pomyślnie wprowadził strategię opartą o małe grupy do duszpasterstwa młodzieży, singli i do całych struktur kościoła.
Steve dołączył do zespołu kościoła w Saddleback w lutym 1998 roku jako pastor odpowiedzialny za małe grupy, gdzie nadzoruje zakładanie i rozwój małych grup. W 2006 roku założył Sieć małych grup (ang. Small Group Network, www.smallgroupnetwork.com) – portal dla liderów grup. Steve zachęca wszystkich członków grup do zrównoważonego wypełniania w swoim życiu oraz w swoich grupach pięciu celów biblijnych zaczerpniętych z Wielkiego Nakazu Misyjnego i Największego przykazania miłości.
Steve prowadzi warsztaty i seminaria zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i innych krajach, na których przedstawia strategię małych grup i wyjaśnia, co oznacza, że grupy są świadome celu. Steve i Lisa są małżeństwem od 1989 roku, mieszkają w południowej Kalifornii i mają dwójką dzieci: Erikę i Ethana.
 

 

Dane techniczne

Autor Steve Gladen
Tytuł oryginalny Small groups with purpose: How to create healthy communities?
Tłumaczenie Anna Krupa z zespołem (www.galilea.pl)
Seria Nowa Ewangelizacja
Rok wydania 2016
Słowa kluczowe małe grupy, nowa ewangelizacja, wspólnota
Oprawa miękka/broszurowa
Format a5

Produkty powiązane

Wzrastanie Kościoła. Narzędzia i sposoby ożywienia parafii - Wydanie II Wzrastanie Kościoła. Narzędzia i sposoby ożywienia parafii - Wydanie II

Nowa Ewangelizacja w parafii - czy to możliwe? Tak! Allan Giffard opisuje doświadczenie różnych wspólnot chrześcijańskich pobudzonych do ewangelizacji. Autor wykazuje 35 czynników warunkujących rozrastanie się parafii czy wspólnoty, a następnie pokazuje jak od podstaw wdrożyć projekt tak zwanych komórek parafialnych. Podpowiada jak pozyskać współpracowników, następnie wzbudzić w nich ducha misyjnego oraz jak podzielić obowiązki. Przedstawia kolejne etapy ewangelizacji stosowane przez rozwijające się parafie i wspólnoty. Polecamy księżom, animatorom i odpowiedzialnym grup.

Cena: 32,00 zł

Narzędzia do Odbudowy. Czyli 75 praktycznych sposobów na lepszą parafię Narzędzia do Odbudowy. Czyli 75 praktycznych sposobów na lepszą parafię

Kontynuacja Odbudowanej! To świetny i bardzo przystępny przewodnik dla każdego, kto chce przemienić swoją wspólnotę. Zastosowanie choćby kilku pomysłów zawartych w tej książce może ogromnie pomóc w przyprowadzeniu kolejnych ludzi do Chrystusa. Odnowa Twojej parafii jest możliwa! 

Cena: 39,00 zł

Opinie o produkcie (3)

Ryszard
18 czerwca 2016

To jest znakomita książka, którą czytałem w oryginale jakiś czas temu. Konkretne i bardzo praktyczne wskazówki jak budować wspólnotę.


Krzysiek
1 sierpnia 2016

to jest naprawdę b. praktyczna książka.


Stanislaw
4 października 2016

Przeczytalem i bardzo polecam.2016  © Katolicka księgarnia internetowa Przystanek Jezus - książki religijne i chrześcijańskie. Wszystkie prawa zastrzeżone

Loga i znaki towarowe są własnością ich poszczególnych właścicieli.


Projekt i wykonanie: marcinprojekt.com

Sklep internetowy Shoper.pl