Ludzie Wielkiej Nocy

Duchowość na co dzień
24.9
PLN
Ludzie Wielkiej Nocy
Ludzie Wielkiej Nocy
out_of_stock
Dostępność
chwilowy brak
Zyskujesz 2 pkt [?]
Cena: 24,90 zł
Cena netto: 23,71 zł
Cena w innych sklepach: 24,90 zł
szt
Ocena:
(Ilość ocen: 3)
Kod produktu:

9788377678930

Producent:
WAM

Kardynał Tagle jest nazywany "Wojtyłą z Azji". Uchodzi za jedynego duchownego, który doprowadzał Benedykta XVI do śmiechu. Jeden z najpopularniejszych kardynałów na Facebooku.


"Równie serdecznie, co usilnie namawiam do lektury książki Ludzie Wielkiej Nocy. To książka bardzo ważna. To książka o wspólnocie - o jej potrzebie, znaczeniu, sposobach budowania. Mógłby ktoś spytać: na co, po co komu wspólnota w dobie globalizacji - w czasie, w którym cały świat staje się "małą wioską"; gdy dzięki internetowi w każdej chwili bliscy stają mi się ludzie z najdalszych kontynentów?

A jednak! Komunikacja to jeszcze nie komunia. Informacja to jeszcze nie wspólnota sensu. Globalnie promowany i implantowany jeden model kultury nie musi prowadzić do jedności, lecz do wykluczenia. W efekcie - w dobie niesamowitych, nigdy wcześniej niewyobrażalnych narzędzi dialogu i porozumienia - rośnie liczba ludzi przerażająco samotnych, odizolowanych, zmarginalizowanych i odrzuconych.

Taki świat zadany jest Kościołowi. Jego misją jest gromadzenie ludzi we wspólnoty. Kard. Tagle przypomina, iż żywa chrześcijańska wspólnota jest w dzisiejszym świecie najbardziej czytelnym znakiem najważniejszej prawdy chrześcijaństwa, a mianowicie tej, że Jezus Chrystus Zmartwychwstał!"

Bp Grzegorz Ryś

 Książkę poleca Zespół Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji

 

Nasza opinia:

Przyzwyczajeni do europejskiego stylu życia i modelu religijności nawet nie uświadamiamy sobie bogactwa Kościoła w całym świecie. Kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin, bardzo popularna postać, obdarza nas swoją mądrością i doświadczeniem Kościoła. A jest to bogactwo wielkie, gdyż współcześnie w Azji dokonuje się bardzo dynamiczny rozwój wiary katolickiej.

Autor książki z mocą głosi, że Kościół może być potężnym znakiem wspólnoty w podzielonym świecie. Swoje refleksje poświęca wspólnocie, która jest znakiem wiary, wspólnotą solidarności, na modlitwie oczekuje daru łaski, oczyma miłości widzi Jezusa Zmartwychwstałego, jest pełna nadziei, poddana Duchowi Świętemu, a sięgając poza siebie, otwiera się na „inność”. Ozdobą rozważań kardynała Tagle, który oparł je na kanwie tekstów paschalnych Pisma Świętego, są poruszające świadectwa żywych spotkań z ludźmi. Dla mnie do najpiękniejszych należą historie z gościną u lumadów, dwa przykłady „z krainy umarłych” oraz rozmowa z dziećmi sprzedającymi bulaklak przy katedrze.

My, Europejczycy XXI wieku potrzebujemy prawdziwej komunikacji z innymi wyznawcami Chrystusa. Nie bójmy się uczyć wiary od innych. W końcu chodzi przecież o to, aby codziennie z pełnego serca wyznawać: „Oto mój Bóg. Pan mój i Bóg mój”. [PW]

Dane techniczne

Autor kard. Luis Antonio G. Tagle
Redakcja dr Jadwiga Zięba
Tytuł oryginalny Easter People. Living Community
Tłumaczenie Marek Chojnacki
Rok wydania 2014
Słowa kluczowe wspólnota wiary, Kościół w Azji, wielkanocna radość
Stron 192
Oprawa miękka/broszurowa
Format 124x194 mm

Opinie o produkcie (0)


2016  © Katolicka księgarnia internetowa Przystanek Jezus - książki religijne i chrześcijańskie. Wszystkie prawa zastrzeżone

Loga i znaki towarowe są własnością ich poszczególnych właścicieli.


Projekt i wykonanie: marcinprojekt.com

Sklep internetowy Shoper.pl