Bracia z Bronksu

Święci i biografie
27.55
PLN
Bracia z Bronksu
Bracia z Bronksu
out_of_stock
Dostępność
chwilowy brak
Zyskujesz 2 pkt [?]
Cena: 27,55 zł
Cena netto: 26,24 zł
Cena w innych sklepach: 29,00 zł
szt
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

9788360512760

Producent:
Serafin

Książka o tym, jak grupa zakonników pokochała siostrę Ubóstwo i głosi Chrystusa w nowojorskiej dzielnicy nędzy. To historie z życia najmłodszego franciszkańskiego zgromadzenia, skomponowane na wzór "Kwiatków" świętego Franciszka. Franciszkanie Odnowy, bo tak brzmi oficjalna nazwa zakonu, powstali w 1987 roku w Nowym Jorku z inicjatywy ośmiu kapucynów, którzy chcieli żyć w sposób radykalny, według pierwotnych pouczeń św. Franciszka z Asyżu. Jak on postanowili opuścić ciepłe cele zakonne i zamieszkać wśród ubogich, bezdomnych i odrzuconych przez społeczeństwo.
Pracują w najtrudniejszych środowiskach Nowego Jorku: Bronksie, Harlemie i Yonkers. Prowadzą schronisko, kuchnie, zajęcia terapeutyczne dla młodzieży i spotkania modlitewne, angażują się w działalność pro-life, ale najważniejsza jest sama ich obecność, co niejednokrotnie potwierdzają bohaterowie prezentowanej książki. Dzięki ludziom, z którymi pracują i którym pomagają, Bracia z Bronksu odkryli, że najmocniej przemawia przykład życia.
Przekonać się o tym może również czytelnik - w prezentowanych opowieściach znajdzie bowiem opis początków działalności misyjnej zgromadzenia w Nowym Jorku, historie nawróceń poszczególnych zakonników oraz szereg anegdot z ich codziennego życia, np. jak kupili wieżowiec za jednego dolara.

Dane techniczne

Autor Luc Adrian
Rok wydania 2009
Stron 240
Format miękka 135x208 mm

Opinie o produkcie (0)


2016  © Katolicka księgarnia internetowa Przystanek Jezus - książki religijne i chrześcijańskie. Wszystkie prawa zastrzeżone

Loga i znaki towarowe są własnością ich poszczególnych właścicieli.


Projekt i wykonanie: marcinprojekt.com

Sklep internetowy Shoper.pl