Adhortacja "Evangelii Gaudium". O głoszeniu Ewangelii we współczesnym świecie

Nauczanie Kościoła
6.95
PLN
Adhortacja "Evangelii Gaudium". O głoszeniu Ewangelii we współczesnym świecie
in_stock
Dostępność
dostępny
Wysyłka w
6 dni roboczych
Zyskujesz 0 pkt [?]
Cena: 6,95 zł
Cena netto: 6,62 zł
szt

Wydanie Edycji Świętego Pawła spośród innych wyróżnia się tym, że zawiera syntetyczny komentarz napisany przez bp. Marcella Semerara, sekretarza Rady Kardynałów (organu doradczego papieża Franciszka, potocznie nazywanego G8). Wprowadzenie to zarysowuje kontekst powstania Evangelii gaudium oraz zwraca uwagę na najistotniejsze zagadnienia rozwinięte przez Ojca Świętego.

Adhortacja została dodatkowo wzbogacona o indeksy (biblijny, autorów oraz dokumentów kościelnych), które stanowią niezastąpioną pomoc w lekturze oraz głębszej analizie tekstu.
 
„Evangelii gaudium” znaczy „Radość Ewangelii”. Związek między radością a Ewangelią jest bardzo ścisły. Jest on wręcz wewnętrzny, skoro „Ewangelia”, jak wiadomo, oznacza „dobrą nowinę”. Adhortacja ukazuje drogi, jakimi powinno podążać duszpasterstwo w najbliższej przyszłości i przypomina, że ewangelizacja powinna być realizowana z wiarą, przekonaniem i entuzjazmem. Myślą przewodnią tego dokumentu jest miłosierna miłość Boga, który wychodzi na spotkanie każdego, aby ukazać istotę objawienia: życie każdego znajduje swój sens w spotkaniu z Jezusem Chrystusem w radości dzielenia tego doświadczenia miłości z innymi.

Dane techniczne

Autor Ojciec Święty Franciszek
Stron 192
Oprawa miękka/broszurowa
Format 12,0 x 20,0 cm

Opinie o produkcie (0)


2016  © Katolicka księgarnia internetowa Przystanek Jezus - książki religijne i chrześcijańskie. Wszystkie prawa zastrzeżone

Loga i znaki towarowe są własnością ich poszczególnych właścicieli.


Projekt i wykonanie: marcinprojekt.com

Sklep internetowy Shoper.pl