Co wspierasz?

o. Antonello CadedduPrzystanek Jezus jest Ogólnopolską Inicjatywą Ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, celem prezentacji osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia.

Organizatorem Przystanku Jezus (od początku w 1999 roku) jest Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina.

 

PJ jest inicjatywą organizowaną przez młodych i skierowaną do młodych…

Nie chcemy ograniczać się do budynku kościoła. Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom. My młodzi chcemy głosić Jezusa młodym wszędzie, chcemy być „czasem” i „miejscem” zatrzymania się, Przystanku w pędzie życia, Przystanku spotkania, Przystanku Jezus… bo wiara w Jezusa jest piękna i można iść z Nim przez życie i to jest konkret!

 

Nie jesteśmy kosmitami z UFO, jesteśmy normalni, jak inni młodzi ludzie, ale spotkaliśmy Jezusa na drodze naszego życia, niektórzy właśnie na Woodstocku i nasze życie nabrało innych kolorów – tym chcemy się dzielić. Nie chcemy nikomu wciskać kitu. Wiemy, że Jezus jest realny – tu i teraz – i to On zmienia nasze życie na lepsze niż było i niż teraz jest… 

 

 

 

„Byliśmy po prostu szczęśliwi, że Bóg posługiwał się nami. Wiele osób otworzyło swe serce dla Chrystusa i mogliśmy razem, na ulicy, polu namiotowym, tam gdzie staliśmy, modlić się, by Jezus wkroczył do ich życia, by był także ich Panem.” Michał

 

 

 

Corocznie Przystanek Jezus gromadzi do tysiąca młodych, którzy wśród swoich rówieśników pełnią posługę ewangelizacyjną. Opiera się na wielkim zrywie młodych chrześcijan, ich spontaniczności i pomysłowości, by dzielić się doświadczeniem żywego Boga z młodymi, którzy nie spotkali na swojej drodze życia zmartwychwstałego Jezusa.

 

 

 

Przystanek Jezus nie jest jedyną inicjatywa podejmowaną przez naszą Wspólnotę.

Wspólnota prowadzi od ponad 10 lat rekolekcje ewangelizacyjne, oparte na kerygmacie. W sposób szczególny preferujemy pracę rekolekcyjną z młodzieżą, ponieważ do tej grupy czujemy się szczególnie posłani poprzez odczytywanie naszego charyzmatu. Rekolekcje zawsze prowadzone są przez ekipę składającą się z kilkunastu osób, ponieważ w naszej posłudze wykorzystujemy muzykę, teatr, pantomimę, zabawę, przepowiadanie Słowa Bożego, świadectwa i pracę w grupach.

Rekolekcje wsparte na wiekowej tradycji Kościoła, jednak z zastosowaniem nowoczesnych środków przekazu. Zawsze oparte na Słowie Bożym, prowadzące uczestnika poprzez osobiste nawrócenie do zaangażowania się w życie Wspólnoty Kościoła, który jest drogą do Chrystusa. Czasami przybierają formę „parafialnych misji ewangelizacyjnych”, podczas których staramy się odczytać na nowo towarzyszące nam znaki wiary, ich treść i funkcję, mającą na celu osobiste spotkanie ze Zmartwychwstałym.

Rekolekcje oparte są na interakcji z uczestnikami, gdzie preferujemy obraz, dźwięk i doświadczenie w przekazywaniu wiary. Zazwyczaj prowadzone są w budynkach szkolnych (aula, hala gimnastyczna). Praca z młodymi na „ich terenie", gdzie my jesteśmy gośćmi, wydaje się być bardziej owocna. Zastajemy tam młodzież bardziej swobodną, otwartą i gotową do zadawania najważniejszych pytań. To staje się materiałem wyjściowym do naszych wspólnych poszukiwań na bazie Słowa Bożego, Tradycji Kościoła i sakramentów świętych – jako sakramentów uzdrowienia.

Więcej informacji o nas, a także o kursach Szkoły Nowej Ewangelizacji znajdziesz na naszej stronie www.tymoteusz.org.pl

 

 


2016  © Katolicka księgarnia internetowa Przystanek Jezus - książki religijne i chrześcijańskie. Wszystkie prawa zastrzeżone

Loga i znaki towarowe są własnością ich poszczególnych właścicieli.


Projekt i wykonanie: marcinprojekt.com

Sklep internetowy Shoper.pl