Newsletter

Zapisz się do Newslettera i kupuj taniej! Raz na dwa tygodnie otrzymasz kupon rabatowy oraz informacje o nowościach.

Producenci


Kapłaństwo i Powołanie

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Zakazany Bóg Zakazany Bóg
Cena: 33,15 zł
szt

Jak wielka może być nienawiść do wiary, jak rodzi się antyreligijny obłęd, do czego zdolni są ci, którzy mu ulegli?
Jak wielka jest miłość, która pozwala przebaczyć oprawcom, jak dojrzewa się do męczeństwa, by uznać je za dar, kim są ci, którzy mieli siłę, by oddać życie za wiarę?

Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
6 dni roboczych
Kryteria rozeznawania powołania Kryteria rozeznawania powołania
Cena: 13,00 zł

Bóg zna każdego człowieka z imienia i myśli o nim, zanim jeszcze matka poczęła go w swoim łonie. On sam wyznaje: Zanim ukształtowałem cię w łonie swej matki, znałem cię (Jer 1, 5).
.

Dostępność:
chwilowy brak
Żyć jako osoba konsekrowana w trzecim tysiącleciu (Ronald J. McAinsh CSsR) Żyć jako osoba konsekrowana w trzecim tysiącleciu (Ronald J. McAinsh CSsR)
Cena: 15,88 zł
szt

Książka skierowana do wszelkiego rodzaju wspólnot zakonnych powstała z myślą o odnowie wewnętrznej tychże w Roku Życia Konsekrowanego. Zawiera praktyczne wskazówki rekolekcyjne w postaci dziesięciu sesji, których tematami są najważniejsze aspekty indywidualnego i wspólnotowego życia konsekrowanego,bogaty wybór tekstów biblijnych i dokumentów...

Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
6 dni roboczych
Modlitwa kapłańska Modlitwa kapłańska
Cena: 32,60 zł

Ostatni tom w serii książek poświęconych różnym aspektom duchowości kapłańskiej, których autorem jest ks. Janusz Mastalski.
Modlitwa kapłańska jest nie tylko ciekawą i udaną przygodą literacko-poznawczą, ale nade wszystko niezwykłą okazją do diagnozy oraz pogłębienia osobistej relacji z Bogiem (…), stanowi swoiste antidotum na współczesną kulturę odejścia od Boga, cywilizację śmierci, której św. Jan Paweł II przeciwstawiał cywilizację miłości.

Dostępność:
chwilowy brak
Ewangelia z uśmiechem. Homilie do dzieci Ewangelia z uśmiechem. Homilie do dzieci
Cena: 26,75 zł
szt

Głosić Ewangelię dzieciom posłał mnie Pan – mówi Autor. – Aby skutecznie dotrzeć do dziecięcych serc i umysłów, głośmy Dobrą Nowinę z prostotą i radością. Błogosławiony jest ten, kto mówiąc słowo Boże, uśmiecha się sercem”.

188 homilii znanego i cenionego kaznodziei, wiele rysunków i materiałów, porad i pomocy praktycznych do zastosowania na Mszach dla dzieci. Polecamy z uśmiechem!

Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
6 dni roboczych
Kapłańskie ojcostwo.Rozważania dla kleryków, ich rodziców i wychowawców oraz dla księży Kapłańskie ojcostwo.Rozważania dla kleryków, ich rodziców i wychowawców oraz dla księży
Cena: 13,11 zł
szt

W formacji kapłańskiej zbyt często całą odpowiedzialność wychowawczą przerzucamy niemal wyłącznie na przełożonych seminaryjnych i ojców duchownych, zwalniając się przy tym z jakiejkolwiek odpowiedzialności za postawy i zachowania przyszłych kapłanów. Tymczasem, jak pokazuje życie, na postawę i zachowanie alumna i kapłana ogromny wpływ mogą mieć także jego rodzice, rodzeństwo, księża w parafii, przyjaciele

Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
6 dni roboczych
Kapłańskie: wartości + pokusy + lęki (Komplet) Kapłańskie: wartości + pokusy + lęki (Komplet)
Cena: 66,00 zł

Polecamy komplet książek ks. Janusza Mastalskiego omawiających zagadnienia duchowości kapłańskiej. To obowiązkowa lektura dla każdego księdza, alumna seminarium duchownego, wychowawcy w tymże seminarium. Napisane przystępnym językiem, oparte nie tylko na teoretycznych wiadomościach z duchowości, psychologii, pedagogiki i socjologii, ale przede wszystkim na doświadczeniu Autora mającemu swe źródło w pracy wychowawczej i działalności rekolekcyjnej. Cała seria teraz w atrakcyjnej cenie.

Dostępność:
chwilowy brak
Jan Paweł II – Benedykt XVI – Franciszek, O życiu konsekrowanym Jan Paweł II – Benedykt XVI – Franciszek, O życiu konsekrowanym
Cena: 13,20 zł

Publikacja ta składa się z wybranych wypowiedzi dotyczących życia konsekrowanego papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka. Pochodzą one nie z dokumentów, ale z przemówień czy homilii adresowanych wprost lub pośrednio do osób realizujących chrześcijańskie powołanie w życiu konsekrowanym albo przygotowujących się do tego rodzaju poświęcenia Bogu.

Dostępność:
chwilowy brak
Miłość do Jezusa w centrum kapłańskiej posługi Miłość do Jezusa w centrum kapłańskiej posługi
Cena: 15,88 zł

Niniejsze nagrania to zapis na żywo rekolekcji dla kapłanów wygłoszonych w 2013 roku  przez Józefa Augustyna SJ w Grodnie na Białorusi. Autor dzieli się w nich swoim doświadczeniem duszpasterskim, troską o jakość kapłańskiego życia i posługi oraz miłością do Jezusa Dobrego Pasterza.

Dostępność:
chwilowy brak
Dialog w formacji kapłańskiej Dialog w formacji kapłańskiej
Cena: 30,10 zł

Książka ukazuje dialog jako bogatą rzeczywistość, której nie można pomijać w formacji kapłańskiej. Co więcej, stanowi on dzisiaj jeden z priorytetów w przygotowywaniu duszpasterzy XXI wieku we współczesnym, wymagającym świecie. Człowiek wzrasta w nim i żyje bombardowany mnóstwem informacji. Szybki przepływ komunikatów powoduje, że osoba staje się coraz bardziej osamotniona i głodna rzeczywistego spotkania oraz dialogu.

Dostępność:
chwilowy brak
Wartości kapłańskie Wartości kapłańskie
Cena: 26,75 zł
szt

Książka ks. Mastalskiego winna się znaleźć w każdej kapłańskiej bibliotece, stanowiąc doskonałą pomoc zarówno w życiu duchowym, jak i w duszpasterstwie. Sięgnąć do niej powinni nie tylko sami kapłani, ale także wszyscy, którym na sercu leży dobro Kościoła.- Ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak

Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
6 dni roboczych
Księża w epoce nowoczesności Księża w epoce nowoczesności
Cena: 29,90 zł

Niniejszy tekst ma być drobnym przyczynkiem do tego wielkiego tematu, który trzeba koniecznie podjąć w ogóle, a jeszcze bardziej w Roku Wiary, zaczynając od tych, którzy z racji nieodzowności ich posługi, ale jeszcze bardziej ze względu na wierność sobie samym i własnemu powołaniu, są wezwani do codziennego zmagania się z kulturowymi i praktycznymi konsekwencjami tej nierozstrzygniętej, niezdecydowanej relacji. Chodzi o kapłanów.

Dostępność:
chwilowy brak
Kazania pasyjne Kazania pasyjne
Cena: 24,24 zł

Zbiór kazań pasyjnych znanego krakowskiego kaznodziei zawiera wnikliwe rozważania Męki Chrystusa oraz towarzyszącej Mu wiernie Matki Bożej. Autor, odwołując się zarówno do wizji mistyków i Tradycji Kościoła, jak i ustaleń współczesnej nauki, szczegółowo omawia postaci, miejsca i zdarzenia związane z drogą krzyżową w perspektywie historycznej i teologicznej.

Dostępność:
chwilowy brak
Lęki kapłańskie Lęki kapłańskie
Cena: 26,75 zł
szt

Kto, jeśli nie kapłan, powinien pomagać innym w radzeniu sobie z różnego rodzaju lękami, dotykającymi poszczególne osoby, rodziny, a nawet całe społeczeństwa? Jednak nie jest to łatwe w dzisiejszym, pełnym rozmaitych materialnych i duchowych zagrożeń świecie, zwłaszcza że kapłan czujący na sobie ciężar tej odpowiedzialności sam niejednokrotnie ulega lekowi.

Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
6 dni roboczych
Kapłaństwo. Duchowość i posługa - współczesne wyzwania Kapłaństwo. Duchowość i posługa - współczesne wyzwania
Cena: 20,90 zł

Czytając książkę ojca Augustyna, księża mogą spojrzeć okiem wiary i Chrystusowej miłości na swoje życie i działanie. Lektura uświadamia duchownym, jak bardzo potrzebują pomocy ze strony spowiednika, kierownika duchowego, przełożonego, współbrata czy przyjaciela, jak bardzo konieczna jest w życiu kapłana pogłębiona refleksja nad łaską święceń i sposobem jej realizacji. A mocą namaszczenia Duchem świętości to, co wydaje się po ludzku niemożliwe, jest nie tylko możliwe...

Dostępność:
chwilowy brak
Dziennik uzdrowienia. Od białaczki do kapłaństwa Dziennik uzdrowienia. Od białaczki do kapłaństwa
Cena: 18,91 zł

Doświadczyłem podwójnego, bo fizycznego i duchowego, uzdrowienia. Są to dwie drogi, które schodzą się w łasce: uzdrowiony z choroby przez Lekarza i uzdrowiony z grzechu przez Zbawiciela. Byłem przykuty do szpitalnego łóżka, a zostałem z niego uwolniony dzięki sakramentowi chorych i mogłem zostać kapłanem. A niech mnie! Tak rzeczywiście było i trzeba o tym zaświadczyć.

Dostępność:
chwilowy brak
Zraniony uzdrowiciel Zraniony uzdrowiciel
Cena: 22,80 zł

Według Nouwena kapłani są powołani do rozpoznania cierpienia we własnym sercu, aby móc otwierać się na cierpienia ludzi, aby dojrzeć cierpienie swoich czasów. To rozpoznanie powinno być punktem wyjścia ich posługi. Nouwen kreśli przenikliwą analizę współczesnego społeczeństwa, pozbawionego korzeni i nadziei.

Dostępność:
chwilowy brak
1000 pomysłów na homilie. Okresy mocne, t. 2 1000 pomysłów na homilie. Okresy mocne, t. 2
Cena: 32,60 zł
szt

Gdzie znaleźć inspirację do kolejnej homilii? Jak w niekonwencjonalny sposób rozważyć niedzielne czytania? Skąd wziąć nowe i zaskakujące przykłady czy ciekawe opowieści z całego świata? Jakie sytuacje z codziennego życia, wydarzenia historyczne, zjawiska naturalne, osiągnięcia kultury i zdobycze ludzkiego umysłu mogą dopomóc w głoszeniu słowa Bożego współczesnym słuchaczom?

Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
6 dni roboczych
1000 pomysłów na homilie. Okres zwykły i kazania okolicznościowe A - B - C (ks. Andrzej Zwoliński) 1000 pomysłów na homilie. Okres zwykły i kazania okolicznościowe A - B - C (ks. Andrzej Zwoliński)
Cena: 32,26 zł
Gdzie znaleźć inspirację do kolejnej homilii? Jak w niekonwencjonalny sposób rozważyć niedzielne czytania? Skąd wziąć nowe i zaskakujące przykłady czy ciekawe opowieści z całego świata? Jakie sytuacje z codziennego życia, wydarzenia historyczne, zjaw...
Dostępność:
chwilowy brak
Idź na całość za Jezusem. Inaczej o powołaniu. Idź na całość za Jezusem. Inaczej o powołaniu.
Cena: 15,88 zł
Pozornie wydaje się, że książka o. Stanisława Jarosza OSPPE: "Idź na całość za Jezusem. Inaczej o powołaniu", jest zbiorem refleksji przeznaczonych dla księży i osób zakonnych. Wbrew temu odczuciu może się ona okazać przydatna również dla małżonków, ...
Dostępność:
chwilowy brak
Pokusy kapłańskie (ks. Janusz Mastalski) Pokusy kapłańskie (ks. Janusz Mastalski)
Cena: 23,73 zł
szt
Najgroźniejsze są te pokusy, których nie jesteśmy świadomi – rozpoznane tracą swoją siłę rażenia. Książka nie tylko dla tych, którzy stoją w obliczu doświadczenia kuszenia. Pokusa uderza w najsłabsze ogniwa ludzkiej natury. Uleganie jej zaciera obraz...
Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
6 dni roboczych
Duchowość kapłańska Duchowość kapłańska
Cena: 29,92 zł
szt
Opublikowana w Roku Kapłaństwa książka pokazuje, w jaki sposób kapłańskie życie i działalność wypływają z przemiany, jaka się dokonuje w sakramencie święceń. Duchowość, zanim określi „co i jak kapłan winien robić”, najpierw musi odpowiedzieć „kim kap...
Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
6 dni roboczych
Praktyczny przewodnik dla spowiednika Praktyczny przewodnik dla spowiednika
Cena: 26,93 zł
Zdziwiony i rozczarowany będzie każdy, kto w „Praktycznym przewodniku dla spowiednika” św. Alfonsa Liguori, Doktora Kościoła i patrona spowiedników, będzie poszukiwał konkretnych wskazówek dla jednej z najtrudniejszych kapłańskich posług, jaką jest p...
Dostępność:
chwilowy brak
Benedykt XVI do osób konsekrowanych Benedykt XVI do osób konsekrowanych
Cena: 22,92 zł
szt
„Różnorodność charyzmatów i posług, jakie spełniają zakonnicy i zakonnice, czy też członkowie świeckich instytutów życia konsekrowanego, jest wielkim bogactwem Kościoła”(Benedykt XVI). Z myślą o nich Wydawnictwo Homo Dei przygotowało wybór oficjalnyc...
Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
6 dni roboczych


2016  © Katolicka księgarnia internetowa Przystanek Jezus - książki religijne i chrześcijańskie. Wszystkie prawa zastrzeżone

Loga i znaki towarowe są własnością ich poszczególnych właścicieli.


Projekt i wykonanie: marcinprojekt.com

Sklep internetowy Shoper.pl