Newsletter

Zapisz się do Newslettera i kupuj taniej! Raz na dwa tygodnie otrzymasz kupon rabatowy oraz informacje o nowościach.

Producenci

Przedstawiamy Państwu stylową kopię unikatowego dzieła o wartości religijnej i artystycznej: wizerunku Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Obraz, jako odpowiedź na brak dotychczasowego przedstawienia Maryi jako Gwiazdy Ewangelizacji, namalowany został w 1992 r. przez Dinę Bellotti. Malarka pracowała przez długie lata na zlecenie Pawła VI, a w jej dorobku są też portrety następnych papieży: Jana Pawła II i kard. Józefa Ratzingera. Kopia obrazu wisi w Kościele Rektoralnym pod wezwaniem Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Gubinie.

Obraz Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji powstał jako ikonograficzne przedstawienie prawdy teologicznej aktualnej w obecnym czasie: Maryja uczy nas jak być uczniami-misjonarzami Jezusa Chrystusa. Matka Jezusa, jako pierwsza ewangelizatorka, z radością wychodzi do drugiego człowieka, dając mu jedynie i wszystko to, co sama posiada – swego Syna Jezusa.

Mamy do zaoferowania wydruk na płótnie Canvas, oprawiony w ramę typu „stare złoto”, ramę brązową ze złotym akcentem a także opięty na blejtramie. Dostępne są trzy podstawowe formaty obrazu: od 23,5x36,5 cm do 32x45 cm. Oferujemy także mały wizerunek, formatu 17,5x11 cm, z drewnianą podpórką, z przeznaczeniem na biurko lub półkę.

Obraz będzie wspaniałym prezentem dla każdej osoby zaangażowanej w dzieło nowej ewangelizacji.

Obraz Maryi Gwiazdy Ewangelizacji

Sortuj wg: ▼ Nazwa produktu | Cena
Obrazek Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji na biurko Obrazek  Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji na biurko
Cena: 30,00 zł
szt

Dinia Bellotti namalowała obraz w lipcu 1992 roku na prośbę pp. Jana Pawła II., który pragnął by Maryja była czczona jako Gwiazda Ewangelizacji. Ubolewał bowiem nad tym, że choć nazywana tak już przez pp. Pawła VI w Evangelii nuntiandi (p. 82) nie doczekała się swego ikonograficznego wizerunku. Jan Paweł II wielokrotnie przyzywał jej orędownictwa w swoich dokumentach jako Maryję Gwiazdę Nowej Ewangelizacji i jej zawierzył to wyjątkowe dzieło, które wyznacza drogę Kościoła na obecny czas.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
48 godzin


2016  © Katolicka księgarnia internetowa Przystanek Jezus - książki religijne i chrześcijańskie. Wszystkie prawa zastrzeżone

Loga i znaki towarowe są własnością ich poszczególnych właścicieli.


Projekt i wykonanie: marcinprojekt.com

Sklep internetowy Shoper.pl